Bu hafta vizyonda 7 yeni film

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat zelzeleleri nedeniyle kısa mühlet vizyonda kalan Mahsun Kırmızıgül’ün “Prestij Meselesi” isimli sineması ikinci defa izleyici karşısına çıkacak.

Engin Hepileri, Eser Yenenler ve Aslıhan Güner’in başrollerini paylaştığı sinema, 90’lı yıllar boyunca ülke müziğine birçok kıymetli ismi kazandıran İtibar Müzik ile yolları kesişen Mahsun Kırmızıgül, Özcan Deniz ve Haluk Levent’in, müzik imalcisi Hilmi Topaloğlu ile birlikte çıktıkları seyahati husus alıyor.

“Hypnotic: Zihin Avı”

Ben Affleck, Alice Braga ve JD Pardo’nun başrollerinde yer aldığı “Hypnotic: Zihin Avı” aksiyon ve tansiyon meraklılarının dikkatini çekmeye aday.

Robert Rodriguez’in direktör koltuğunda oturduğu sinemanın konusu özetle şöyle:

“Dedektif Danny Rourke, küçük kızı Minnie kaybolduktan sonra onu bir daha bulamamış ve eşiyle de ayrılmışlardır. Öfkesini ve kızını bulma umudunu hiç kaybetmeyen Danny, misyon başındayken bir banka soygunu haberini alır. Bankaya hırsızlardan evvel ulaşmayı başaran Danny, kasada kızı Minnie’nin fotoğrafını görür ve kızını bulmak için elindeki tek ipucunun peşinden sarfiyat. Fakat karşısına insanların zihinlerine istikamet verip tüm algısını yönetebilen hipnotikler çıkar.”

“Eyvah Babam”

Robert De Niro, Kim Cattrall ve Leslie Bibb’in rol aldığı “Eyvah Babam”, iki farklı ailenin bir ortaya gelmesiyle yaşanan komik olaylar etrafında dönüyor.

Robert De Niro’nun eski başlı İtalyan göçmen bir babayı canlandırdığı sinemada, oğlu rölündeki Sebastian isimli genç, nişanlısını tanıştırmak üzere babasıyla çıktığı bu seyahatte hiç planlamadığı olaylarla karşılaşır.

Senaryosu Sebastian Maniscalco ve Austen Earl’a ilişkin olan sinemanın direktörlüğünü Laura Terruso üstlendi.

“Dali Diyarı”

Ben Kingsley, Barbara Sukowa ve Ezra Miller’in başrollerini paylaştığı “Dali Diyarı”, büyük standına hazırlanan ünlü ressam Savador Kolu ve ona yardım eden genç asistanının öyküsünü husus ediyor.

Yönetmenliğini Mary Harron’un üstlendiği ABD, Birleşik Krallık ve Fransa ortak imali sinemanın senaryosu John Walsh imzası taşıyor.

“Tori ve Lokita”

Jean-Pierre Dardenne ve Luc Dardenne’nin birlikte yönettiği “Tori ve Lokita”, Afrika’dan seyahate çıkan küçük bir çocuk ve genç bir kızın kıssasını odağına alıyor.

Belçika ve Fransa ortak üretimi dram cinsindeki sinemanın başrollerinde Pablo Schils, Joely Mbundu ve Alban Ukaj oynuyor.

“The Boogeyman”

Rob Savage’nin yönettiği; Chris Messina, Sophie Thatcher ve David Dastmalchian’ın oynadığı “The Boogeyman”, kaygı ve tansiyon tutkunlarını sinema salonlarına çekmeyi amaçlıyor.

“Örümcek-Adam: Örümcek Kozmosuna Geçiş”

Joaquim Dos Santos, Kemp Powers ve Justin K. Thompson’un birlikte yönettiği animasyon sinema “Örümcek-Adam: Örümcek Kozmosuna Geçiş”, Miles Morales, Gwen Stacy ve çoklu kozmostan Spider-Man’lerin oluşturduğu yeni bir takımın, daha evvel karşılaşmadıkları mertebede bir güce sahip olan bir berbata karşı gayretini anlatıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir