Kabaktepe’den İmamoğlu’na sert tepki: Orada ‘lan’ diye nasıl konuşursunuz

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na sert reaksiyon gösteren Kabaktepe, ”Orada ‘lan’ diye konuşuyor. İBB, düzmece sorularla gerçekleri örtüyor. Buradan hangi akılla çıkıp, ‘şunu çaldınız’ formunda bir konuşmayı nasıl yaparsınız” dedi.

Kabaktepe şu tabirlerle reaksiyon gösterdi:

”PANDEMİYİ DE AK PARTİ ÇIKARDI DİYECEKLER”

Hep birlikte kınamamız gereken kara bir leke. Şadi Bey’in konuşmalarını dileyebilir herkes. Bir tesis var, 3’üncü fazı yapan belediye liderine da teşekkür ediyor. İsmini kullanmadı da, sayın başkan dedi, ne fark eder? Bundan bir sorun çıkıyorsa makûs niyet var demektir. Kapasite olarak orayı zedeliyorsunuz demektir, 16 milyonun başkanı değilsiniz. Şadi Bey’e gösterilen davranışın hiçbir halde izahatı mümkün değil. Yetkililerin bu durumdan özür dilemesi gerekir. Hakaret edilmiyor, nezaketsizlik yok, ilçeyle ilgili birtakım istekler isteniyor. Orada bir de ‘lan’ diye konuşuyor. Ekrem Bey, yanlış olduğunu bilmiyorsa onunla konuşmaya gerek yok. AK Parti, hakikatin peşinden ayrılmaz. İBB, geçersiz sorularla gerçekleri örtüyor. Buradan hangi akılla çıkıp, “şunu çaldınız” biçiminde bir konuşmayı nasıl yaparsınız? Kim kimin parasını çalmış? Alınması gereken hisse eksik gelmiş mi?

Bütçeyi eksik ayırır, vaktinde işleri bitirmezseniz siz İstanbullunun parasını çalmış olursunuz. Geçen sene gelmesi gereken paranın üzerinde bir para gelmiş. AK Parti hukuksal yerden ayrılmayan bir partidir. İBB Başkanı bu şekilde cümle kuramaz, yakışmaz. Pandemiye de herhalde hırslarını alamamışlar. Bir dahakine de herhalde, pandemiyi de AK Parti çıkardı diyecekler. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir