Mardin’e 20 milyon dolarlık yatırım 

Şehmus EDİS / MARDİN (İGFA) – Türkiye’nin farklı vilayetlerinde yatırımlarına devam eden Azim Group Holding, bir yandan yatırımlarını devam ettirirken başka yandan ise halka arz olma sürecinde Mardin’de bir prensip imza atmanın heyecanını yaşıyor. Yönetim Kurulu Lider Vekilliğini üç farklı bakanlık bünyesinde bakan yardımcılığı görevlerini yapan Av. Fatih Metin, Azim Group olarak Mardin’deki yatırımlarına devam ettiklerini söyledi.

Mardin OSB’de hizmet veren Azim Un Fabrikasını ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceleyen Av. Metin, 2023 yılı itibariyle halka arz sürecini başlattıklarını dikkat çekerek Azim Group Holding olarak Mardin’de katma paha sağlayan yeni istihdam yatırımlarını sürdürmeyi hedeflediklerini söyledi.

BİR PRENSİP İMZA ATACAK
2024 yılının Haziran ayında halka arzı yetiştirmeye çalıştıklarını dikkat çeken Metin, Mardin’in halka arz olan birinci şirketi olacaklarını söz ederek, “İnşallah bu gururu daima birlikte yaşayacağız. Bununla birlikte biz halktan aldığımızı halka verecek bir sloganla yola çıktık. Yani halktan aldığımızı halka vereceğiz. Bu nasıl olacak halka arzla birlikte temin ettiğimiz sermayeyi yeniden Mardin’de yatırıma dönüştüreceğiz.”dedi.

Daha evvelce yeni yatırımların muştularını verdiklerini hatırlatan Metin, “Hamdolsun o yatırımlarımızı biz halka arz olmadan başladık. Bunların birincisi Eylül ayında burada sizlerle sizin vasıtanızla muştuyu vermiştik. Aralık ayında da verdiğimiz müjdenin temelini atmıştık.”diye konuştu.

2 ayda çok büyük bir aralık kat ettiklerini vurgulayan Metin, Bu yatırım bu bölgedeki mahsulün daha kıymetli bir katma pahalı formda devam etmesini sağlayacak Lisanslı depoyu da yeni hasat yılına yetiştirmeyi hedeflediklerini söyledi.


20 MİLYON DOLARLIK BİR YATIRIM DAHA YOLDA!
Halka arz sürecinden sonra 20 milyon dolarlık bir yatırım planlarının daha olduğunu belirten Metin, yeni periyotta un kesimiyle birlikte Makarna sektörününde de azim küme holding olarak yatırımlarını yapacaklarını tabir etti.

Fizibilite çalışmalarının son etaba geldiğinin muştusunu veren Metin, halka arzla birlikte bu değerli yatırımı da Mardin’imize kazandıracaklarını anlattı.

İHRACAT ODAKLI YATIRIM
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye’nin her geçen gün süratle geliştiğine de değinen Metin, “Ülkemiz gelişiyor, değişiyor, büyüyor ve gelişen değişen dünya içerisinde de ülkemiz bu değişime ayak uyduruyor. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde hükümetimizin muvaffakiyetleri her alandaki adımlarıyla birlikte ülkemiz süratle bölgesinde en güçlü ülke olma durumunda ve Avrupa Birliği sürecinde de Avrupa Birliği ile olan alakalarda de çok kıymetli adımlar atıyoruz. Onun dışında bölgenin teminatıyız, huzuruyuz ve hasebiyle biz barışın huzurun olduğu yerde de ticaretin endüstrinin üretimin yatırımın odak noktasıyız. Aslında Türkiye olarak transit ülkesiyiz. Asya ile Avrupa’yı Rusya ile bütün dünyayı birbirine bağlayan bir transit odağındayız. Birçok firmanın dünyaca ünlü firmanın orta Doğu’da orta Asya operasyonlarını yönettikleri bir merkez pozisyonundayız. Hasebiyle ülkemiz daha süratli büyümeye gelişmeye devam ediyor. Bizde azim küme holding olarak hem Mardin’deki yatırımlarımızı hem Adana’daki yatırımlarımızla büyümeye devam edeceğiz. Bilhassa ihracat odaklı bir yatırım planı ön görüyoruz. Dediğim üzere halktan aldığımızı halka arz ederek büyümeye devam edeceğiz.” tabirlerini kullandı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir