Sahte içki faciası: 3 kişi öldü, 2 kişi kör oldu

Bayrampaşa Yıldırım Mahallesi’nde terzilik yapan Mustafa Yılmaz’ın tıpkı vakitte dükkanında geçersiz içki üreterek sattığı ileri sürüldü.

Mustafa Yılmaz ve beraberindeki 5 kişi 22 Ekim Cumartesi günü Gaziosmapaşa Merkez Mahallesi’nde bulunan metruk binaya gittiği belirtildi.

Burada yemek masasında oturup sohbet eden 6 kişi Terzi’nin ürettiği geçersiz içkiden içtikten sonra meskenlerine gitti. Bir mühlet sonra 2 kardeş ve arkadaşları kötüleşerek hastaneye kaldırıldı.

HASTANEDE HAYATINI KAYBETTİLER

Mustafa Yılmaz, Kasım Yılmaz ve Tuncer Alağan kaldırıldıkları hastanede hayatını kaybetti. Polis grupları ise geçersiz içkiden içtiği tespit ettiği,

Bülent A., Sezgin Y. ve Mehmet Emin T. ile görüştü. Arkadaşlarının hayatını kaybettiğini öğrenen Bülent A., Sezgin Y. ve Mehmet Emin T. hastaneye gitti.

İKİ KİŞİ DE GÖRME YETİSİNİ KAYBETTİ

Bir müddet sonra ise Bülent A. ve Sezgin Y.’nin görme yetilerini kaybetti. Mehmet Emin T. ise ağır bakımdaki tedavisinin akabinde hastaneden taburcu oldu.

Mustafa Yılmaz’ a ilişkin terzi dükkanında arama yapan polis takımları içeride çok sayıda satışa hazır halde plastik şişe ve cam şişe içerisinde uydurma içki ele geçirdi.

22 Ekim Cumartesi günü gerçekleşen olay ise yeni ortaya çıktı.

“KAÇAK ALKOLDEN BAHSEDİYORLAR”

Esnafı Şener Baş, “Bizim de duyduğumuz terzi merhum olmuş. Kardeşi merhum olmuş. Kaçak içkiden bahsediyorlar. Birkaç kişinin merhum olduğu, bir iki kişinin kör olduğunu duyduk lakin tam olarak nedir bilmiyoruz. Söylenenler bunlar. Kaçak içkiden olduğunu söylüyorlar lakin üretim yeri terzinin olduğu yer mi öbür yer mi bilmiyoruz” dedi. DHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir